Eurofins, czyli Go Green!

Go green!

 

Eurofins Group to międzynarodowa grupa laboratoriów, które świadczą usługi badawcze produktów farmaceutycznych, żywności, przemysłu oraz dóbr konsumenckich. Firma zatrudnia 30 tys. pracowników w 41 krajach na świecie.

Po dwóch latach działalności Eurofins Group na śląskim rynku, firma stworzyła biuro, które nie tylko odpowiada wymaganiom pracowników, ale również bezpośrednio nawiązuje do charakteru działalności Eurofins.

Już na etapie planowania biura postanowiono korzystać głównie z materiałów organicznych: drewno, wełna, żywa roślinność. Właścicielom zależało na uzyskaniu świeżej, ale jednocześnie prostej przestrzeni, która zamiast rozpraszać pomaga w skupieniu podczas pracy. Do aranżacji wnętrza użyto ponad 600 sadzonek kwiatów, które przez następne lata będą rosły razem z organizacją. Odpowiadając na sugestie pracowników, by miejsce pracy cechowało się dobrą akustyką, zaprojektowano dźwiękochłonne panele oraz wygłuszający filc. W biurze dominują barwy, które można znaleźć w środowisku naturalnym – odcienie zieleni i brązu, a kolory firmowe są dodatkowym akcentem kolorystycznym w całej przestrzeni.


Lokalizacja: Śląsk

Zdjęcia wnętrz: http://wnetrzakrakow.pl

Projekt: Ofisovnia

 

fotografia biur, fotografia wnetrz komercyjnych

 

Dla odmiany przyjrzymy się dzisiaj biurom firmy Eurofins Group ze Śląska. Fotografia wnętrz to nie tylko luksusowe hotele i apartamenty, ale tak jak możemy się właśnie przekonać, są to także miejsca pracy. Eurofins, czyli Go Green w projekcie biur skupiła się na tym, by nadać im jak najnaturalniejszy wygląd. Dominuje tam zieleń, biel oraz brąz, czyli kolory najczęściej spotykane w przyrodzie. Fotograf wnętrz w tym przypadku ma o tyle utrudnione zadanie, ponieważ musi na swoich fotografiach oddać charakter przyświecającej firmie idei. Jak widać na powyższych zdjęciach wnętrz, najpierw rzuca się w oczy żywy kolor zieleni – kwiaty doniczkowe, dywany i wykładziny robione na wzór trawy oraz elementy umeblowania. Jest to oczywiście zamierzony, celowy efekt. Doskonałe oświetlenie oraz odpowiednie ustawienie aparatu pokazuje fotografowane wnętrza jako przestronne, przytulne i zachęcające do pracy. Biura, kuchnie, sale konferencyjne, chillout roomy oraz łazienka wyglądają czysto, świeżo, elegancko i przede wszystkim naturalnie. Wszystko jest rezultatem wspaniałego projektu oraz odpowiedniego przygotowania wnętrz do sesji zdjęciowej, dzięki którym miałem przyjemność pokazać swoje umiejętności fotografa wnętrz.

Poprzedni wpis
Następny wpis
TYPE AND HIT ENTER