Primo Italian

Primo Italian

 

Primo Italian (wcześniej Primo Gastronomia) to włoska restauracja na krakowskim Podgórzu, zlokalizowana kilka kroków od kładki Ojca Bernatka.

Wnętrze restauracji jest niezwykle minimalistyczne. Miejscami zachowano oryginalną cegłę, a część ścian pokryto pięknymi drewnianymi deskami.  Z sufitu zwisają leniwie pojedyncze żarówki, oświetlające nierówne drewniane stoły. Za szybą suszy się przygotowywany na miejscu kolorowy makaron, a w powietrzu unosi zapach drewna z pieca.

Nie ma zbędnych ozdób czy włoskich bibelotów. Jest może wręcz trochę pustawo, ale z pewnością stylowo i pysznie!


Lokalizacja: Kraków

Fotografia wnętrz: http://wnetrzakrakow.pl

Miejsce: Primo Italian

Wnętrze włoskiej restauracji. Świeży makaron suszy się na sznurze.Długie, świeże bagietki w koszu. Prawdziwy piec opalany drewnem. Wnętrze włoskiej restauracji. Długie deski na ścianach.Detale we wnętrzu restauracji włoskiej w KrakowieSurowe wnętrze włoskiej restauracji w Krakowie. Gołe ściany, nagie żarówki zwisają z sufitu Szklanki i kieliszki ustawione rządkiem we wnętrzu włoskiej restauracji w Krakowie Zdjęcie detali we wnetrzu włoskiej restauracji w KrakowieŻarówka zwisa z sufitu we wnętrzu włoskiej restauracji

 

Jako fotograf wnętrz z dużym doświadczeniem, mam na swoim koncie sesje, które zapadły mi w pamięci i nie potrafię o nich zapomnieć. Jednym takim miejscem, którego zdjęcia wnętrz przeglądam z uśmiechem na twarzy jest Primo Italian – włoska restauracja w Krakowie. Wprowadzający kadr przedstawia piękne, ciemne, drewniane ściany, stoły i zwisające nad nimi gołe żarówki, które dają przyjemne, ciepłe światło. Kolejne ujęcie to spojrzenie na dwa połączone pomieszczenia – jedno to zakątek, w którym za szybami rozwieszony jest makaron i ustawione są w słoikach apetyczne dodatki do dań, a drugie to część jadalniana restauracji. Miejscami ściany są surowe, wykonane z czerwonej cegły, co dodaje klimatu temu miejscu. Ciekawym zabiegiem przy fotografii wnętrz, który lubię wykorzystywać w swojej pracy, to zbliżenia na wyjątkowe elementy wystroju. Zauważyć to możemy na ujęciach pieczywa z rozmytym tłem, stylowego kafelkowego piecyka z kawałkami drewna, kart menu, krzewu w doniczce i pojedynczej żarówki. Charakterystyczne na zdjęciach wnętrz restauracji są szkła ustawione na wszystkich stołach i na półkach bufetu oraz białe, świeże kwiaty w wazonach. Wszystkie fotografie wnętrza wprowadzają w nietypowy i przyjemny włoski nastrój.

Poprzedni wpis
Następny wpis
TYPE AND HIT ENTER