Zielony spokój i harmonia

Zielony spokój i harmonia

 

Poniżej realizacja projektu rzeszowskiego Nuko Studio. A oto, co o inwestycji pisze sama projektantka Kasia Pszeniczna:

„Dom znajduje się na niewielkim, spokojnym osiedlu w Rzeszowie, oddalonym od zgiełku miasta i otoczonym zielenią, a wystrój wnętrza ściśle do tej lokalizacji nawiązuje.

Aranżacja z założenia miała być prosta, ponadczasowa, a samo wnętrze przytulne i funkcjonalne.

Do wnętrza wprowadzono dużo bieli, trochę szarości, kolor dla oka i nieco czerni, tak dla kontrastu. Poszczególne elementy wyposażenia nie miały dominować, ale z nim współgrać. W odpowiedzi na tych kilka krótkich wskazówek stworzono wnętrze w neutralnych, bazowych kolorach – białym i szarym z dodatkiem drewna, które stanowią tło dla mocniejszego, bardziej intensywnego koloru szmaragdowego występującego na akcesoriach i dodatkach.

Elementem przewodnim widocznym w każdym pomieszczeniu jest roślinność. Wprowadza ona poczucie spokoju i harmonii, dlatego też obecna jest w miejscach, w których domownicy spędzają najwięcej czasu.

Szlachetne materiały takie jak drewno, filc, czy metal współgrają i dopełniają się nawzajem. Natomiast białe, lniane zasłony, przez które wpada zmiękczone, delikatne i otulające światło, sprawiają, że wnętrze jest bardzo kameralne.”


Lokalizacja: Rzeszów

Zdjęcia wnętrz: http://wnetrzakrakow.pl

Projekt: Nuko Studio

fotografia wnętrz kraków, projekt wnetrz - nuko studio, www.wnetrzakrakow.plfotografia wnętrz kraków, projekt wnetrz - nuko studio, www.wnetrzakrakow.pl fotografia wnętrz kraków, projekt wnetrz - nuko studio, www.wnetrzakrakow.pl

 

Przenieśmy się na moment do Rzeszowa, gdzie ostatnim czasem zrealizowałem sesję zdjęciową apartamentu z projektu Nuko Studio. Fotografia wnętrz, jak zwykle okazała się dla mnie nie lada wyzwaniem. Na pierwszym zdjęciu zobaczymy bardzo słoneczną część jadalnianą z kuchnią. Białe ściany, sufit oraz szafki doskonale komponują się z ciemną podłogą, szarymi meblami i drewnem. Ustawienie aparatu fotograficznego, w prosty sposób pokazuje piękno tego niepowtarzalnego pomieszczenia, gdzie jest pełno zieleni, która dodatkowo odświeża wystrój. Kolejny kadr wykonany przy oknie w bardzo słoneczny dzień przedstawia stół, na którym spoczywają dwa brązowe, gustowne kubki – przywodzące na myśl popołudniową, aromatyczną herbatę. Godnym uwagi zdjęciem wnętrza jest to z szarą kanapą i narzuconym na niej szalem, gdzie na pierwszym planie znajdują się błyszczące, zielone liście egzotycznej rośliny. Zdjęcia wnętrz, a w tym przypadku fotografia apartamentów często wykorzystuje motyw, polegający na ujęciu kilku pomieszczeń w jednym kadrze. Przykładem takiego zdjęcia jest to, gdzie mamy spojrzenie na garderobę, pokój dzienny i sypialnię jednocześnie. Jest to niezwykle estetyczna fotografia wnętrza, gdzie w pokoju z łóżkiem panuje półmrok i wykorzystane jest sztuczne doświetlenie lampą, a w pozostałej części jest bardzo jasno. Ujmujące są kadry z końca strony, gdzie przybliżenia na poszczególne elementy dekoracyjne świetnie oddają klimat panujący w owym apartamencie – zielony spokój i harmonia.

Poprzedni wpis
Następny wpis
TYPE AND HIT ENTER